Srbsko a Makedonie 2013

   Ve dnech 20.- 26.08.2013 náš sbor zamířil jižní cestou na Balkán. Zúčastnili jsme se sborového festivalu a mezinárodní soutěže v makedonském OHRIDu. Bylo příjemné zjistit, že jsme jedním z 53 účastníků z celé Evropy. Z České republiky se zúčastnily ještě dva sbory dětské a to "Pražská kantiléna" a sbor "Tralala" z Českého Těšína.

Naše cesta byla dlouhá a tak jsme si domluvili přes sborové přátele přestávku s ubytováním v srbském městě Leskovac. Jako bonus byl zde připraven společný koncert místního dětského sboru "Zvezdice", dětského sboru Pražská kantiléna a sboru našeho. Báječná atmosféra ve zdejším kulturním centru nás povznesla ke skvělému výkonu a tak jsme sklidili z plného auditoria bouřlivý potlesk. Poděkování za celou organizaci patři Doc.Dr. Jeleně Cvetkovič.

Druhý den jsme se přesunuli do místa konání festivalu Ohridu. Po nezbytných přihlašovacích formalitách jsme se ubytovali ve výborném hotelu Desaret. Jezero Ohrid a jeho okolí nás uchvátilo svojí krásou, křišťálovou čistotou vody a baječnými lidmi. Mezi koncerty jsme měli prostor k návštěvám okolním památek - Vodní muzeum, monastýr Svatého Nuama a samotná prohlídka města Ohrid byla zážitkem.

I když jsme se přímo neúčastnili soutěžní části, měli jsme svůj prostor pro představení našeho zpěvu v sekci sakrální hudby v kostele "Svaté Sofie" a v sekci hudby folklórní přímo v centru dění - "Diamont Hall" hotelu Inex Gorica. Děvčata podala skvělé výkony a jsme si jisti, že jsme naše město a republiku vzorně reprezentovali.

Předlouhou cestu domů (1400 km) jsme zvládli a na našich stránkách se jistě objeví další informace a zážitky z této koncertní cesty.

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode