Coburg 2008

 

CANTUS FEMINAE podruhé v Coburgu

     Nechanický ženský komorní sbor Cantus Feminae absolvoval na pozvání sboru Vocalensamble z německého Coburgu již druhou koncertní návštěvu. Místem koncertů byl bavorský Coburg, krásné město se 45 tisíci obyvateli a hrdou pevností nad městem. Přátelské přijetí v rodinách hostitelů, zajímavý program a v neposlední řadě i slunečné počasí nám všem připravilo báječné chvíle.

V pátek večer po příjezdu proběhla ještě společná zkouška na společné písně pro koncert. Pak následovala společná večeře, při které se také hodně a vesele povídalo. Sobotní dopoledne jsme věnovali návštěvě kouzelného historického města Bamberg. Na procházku historickými zajímavostmi nás pozvala průvodkyně, která krásnou češtinou nám přiblížila paralelu Prahy a Bambergu. Sluneční den zarámoval naše překrásné zážitky.

Po návratu nadešel čas přípravy na koncert, který byl uspořádán v Heilig-Kreuz-Kirche. Vocalenensamble zahájil koncert gospelovými písněmi a úpravami muzikálových melodií.

 Náš sbor se prezentoval tvorbou Antonína Dvořáka ve výběru z jeho Moravských dvojzpěvů, zazpívali jsme také dvě části z Pergolesiho - Stabat Mater. Nechyběli lidové písně v zajímavých úpravách. Bouřlivý potlesk zcela zaplněného kostela byl příjemnou tečkou za tímto koncertem. Naše děvčata  doprovázela klavíristka Miriam Puklová.

     Vedle poděkování za pohostinství jsme německý sbor pozvali k návštěvě k nám do Nechanic k účasti na květnovém Festiválku v roce 2009.

 

Petr Semerák

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode