Itáli - Rimini 2010

Ve dnech 7. -10 . října 2010 se náš ženský komorní sbor CANTUS FEMINAE zúčastnil 4. ročníku mezinárodní sborové soutěže „Rimini International Choral Competition”,  která se konala od patronací Evropské komise, presidenta Italské republiky, provincie  a města Rimini. Že se jedná o vcelku prestižní soutěž dokládá i účast více jak třiceti sborů. A tak jsme měli šanci porovnat své sborové úsilí s takovými tělesy jako například italské sbory Carminis cantores a Juvenes cantores,   sbory ruské Female choir university of Volgograd, Mužský sbor Boys motors, Girls chamber choir lysenka, Studentský sbor vyšší ekonomické školy z Moskvy, z ostrova Jersey sbor Eight, irský Valda chamber choir, slovinský ženský sbor Petrol, Gimnazija kranj girls’ choir a Apz Tone Tomsic university z Lublaně, ženský sbor Estonian academy of sciences z Talinu, Pa saulei z Litvy, Schola cantorum sopianensis z Maďarska, makedonský sbor Gortinija, polský sbor Dominanta a ještě řada dalších. Českou republiku reprezentovali a sbory Česká píseň z Plzně, pražský sbor Collegium cantantium a nechanický Cantus feminae. Tedy skvělá společnost vynikajících sborů.
Opouštěli jsme Nechanice již ve středu večer, abychom měli více klidu ve čtvrtek na přípravu. Po dlouhé autobusové cestě jsme se ubytovali v útulném hotelu Brown v centru města a ještě před večeří jsme pilně zkoušeli. Náš důležitý den byl pátek, kdy jsme v dopoledních hodinách soutěžili a ještě týž den večer jsme zahajovali večerní koncert sborů. Divadlo Novelli není vzhledem k akustice nejlepším koncertním místem a to zvláště pro menší sbory. Nezbývalo než se s tím poprat a tak jsme se soutěžního vystoupení pustili s vervou. Po úvodním renesančním Pueri concinite J.Galluse jsme se představili současným autorem M.Kocsárem a jeho skladbou Sanctus. Závěr vystoupení tvořili autoři čeští. Nejdříve A.Dvořák a jeho Prsten a na závěr skladba B.Martinů Vynášení smrti. A pak to bylo jen na mezinárodní porotě. V odpoledních hodinách přinesla výsledky a pro nás bylo získání bronzového diplomu krásnou odměnou za naše úsilí a hodiny příprav. Ve večerním koncertě jsme zazpívali především české lidové písně v různých úpravách. Prostě ze srdce a s velkou radostí. Po náročném a únavném dni jsme rádi uléhali do postýlek.
Sobota byla dnem odpočinku. Dopoledne jsme jej naplnili návštěvou historického centra Rimini a odpoledne jsme navštívili velice blízko ležící San Marino. Příjemné počasí naplněné sluníčkem a úžasné pohledy z hradů San Marina byly další odměnou.
A v neděli po snídani rychle do autobusu a pak opět dlouhá cesta domů. Poděkování patří všem našim zpěvačkám, které se v tak elitní konkurenci nezalekli a podali skvělý výkon. Nemalý podíl na celkovém výsledku má naše hlasová poradkyně PaedDr. Miluše Obešlová a klavíristka Miriam Puklová . A to vše by nešlo bez sponzorské pomoci a tak alespoň takto velice děkujeme:
Královéhradeckému krajskému úřadu, městu Nechanice, a formám Maruis Pedersen Hradec Králové, Agrom-servis Třebnouševes, Niva Dolní Přím, Stavos Nechanice, Novostav Hradec Králové, Profin Miletín, Statek Dlouhé Dvory, Mlýny J. Voženílek Předměřice, Jokas Bydžovská Lhotka.
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode