NĚMECKO 2006

NĚMECKO 2006

CANTUS FEMINAE v Coburgu

     Nechanický ženský komorní sbor Cantus Feminae odjel v polovině června na pozvání sboru Vocal Ansamble z německého Coburgu  ke svému třetímu zahraničnímu pěveckému zájezdu. Místem koncertů byl bavorský Coburg, krásné město se 45 tisíci obyvateli a hrdou pevností nad městem. Přátelské přijetí v rodinách hostitelů, zajímavý program a v neposlední řadě i slunečné počasí nám všem připravilo báječné chvíle.

V pátek večer po příjezdu proběhla ještě společná zkouška na společné finálové písně pro koncerty. Sobotní dopoledne jsme věnovali návštěvě zmíněné pevnosti a prohlídce města. Koncerty pro tento den byly plánovány dva. Ten první od 17 hodin v kostele Zum guten Hirten v Doirfles-Esbachu. Nádherná akustika kostela umocnila vystoupení obou sborů. Němečtí přátelé se představili v černošských gospelových písních. Náš sbor prezentoval tvorbu Antonína Dvořáka ve výběru z jeho Moravských dvojzpěvů, lidové písně v zajímavých úpravách, v repertoáru nechyběly  spirituály. Bouřlivý potlesk oběma sborům byl příjemnou tečkou za tímto koncertem.  Druhý pak proběhlo od dvacáté hodiny v nedalekém Thombachu, kde byl evangelický kostel  plný posluchačů a atmosféra skvělá a velmi přátelská.

     I přesto, že jsme nezpívali gospely, byl ohlas na naše vystoupení ohromný čehož důkazem budiž bouřlivý potlesk i stojící posluchači. Naše děvčata, doprovázející klavíristka Miriam Puklová a houslista Jiří Pukl předvedli skvělý výkon, který měl v sobě nejen sborovou kvalitu, ale také muzikantské srdce  a duši. Pochvalná slova návštěvníků koncertu potvrzovala vysokou úroveň našeho vystoupení.

     Vedle poděkování za pohostinství jsem německý sbor pozvali k návštěvě k nám do Nechanic, kde chceme na podzim připravit společný koncert. Poděkování za skvělou reprezentaci města patří všem zpěvačkám a zvláště pak naší Evě Kulhánkové, které kontaktovala sbor a zajistila celou organizaci zájezdu našeho sboru.

 


 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode